ژئوممبران گیره‌دار (V-Grip) و (T-Grip)

محصولات

ژئوممبران گیره‌دار (V-Grip) و (T-Grip)

بدون دیدگاه

ویژگی‌های ژئوممبران گیره‌دار:

ژئوممبران های گیره دار  (Griped geomembrane)یکی دیگر از انواع ژئوسینتتیک ها هستند که به طور معمول برای حفاظت از سطوح بتنی مورد استفاده قرار می گیرند. هدف اصلی استفاده از ورق های ژئوممبران گیره دار، افزایش طول عمر سطوح بتنی در اثر محافظت از آنها در مقابل محیط های مهاجم و یا خورنده می باشد. این ورق های همانند ورق های ژئوممبران به روش های مختلفی نظیر گووه داغ، هوای داغ و اکستروژن به یکدیگر متصل شده و باعث ایجاد یک سطح یک نواخت و نفوذ ناپذیر می شود.

این ورق ها در مواردی که سازه بتنی خواص عمومی ( اعم از مقاومت سایشی و مقاومت مکانیکی ) بهتری نیاز داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این ورق ها باعث دستیابی توامان به خواص پلاستیک ها ( انعطاف پذیری و مقاومت در برابر خوردگی) و خواص مربوط به بتن ها ( مقاومت مکانیکی و سفتی بالا ) می شود. در نتیجه ضمن محافظت از سطح بتنی، طول عمر مفید سازه نهایی بهبود می یابد. بهبود خواص مکانیکی و جلوگیری از رشد ترک های ایجاد شده در بتن در کنار بهبود خواص برشی و مقاومت ضربه لایه پلیمری برخی از مزایای استفاده از این ورق ها می باشد. افزایش اصطکاک به سطح زیرین و جلوگیری از سر خوردن ورق در شیب های تند، کاهش رشد جلبک و همچینین میزان رسوب در سطوح در تماس با آب، بهبود جریان آب در لوله ها و محافظت کامل از لایه زیری در مقابل نفوذ مواد شیمیایی از مهم ترین مزایای این گونه ورق ها می باشد.  مهمترین موارد مصرف این نوع ورق عبارتند از:

  1. مخازن بتنی ذخیره آب و فاضلاب
  2. مخازن تصفیه پساب
  3. سد های بتنی
  4. تونل های قطار های بین شهری
  5. مخازن ذخیره سوخت
  6. مخازن ذخیره مواد شیمیایی

به طور کلی سه نوع ورق ژئوممبران گیره دار مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از V-Grip, T-Grip و .Stud-Grip با توجه به اتصال بهتر گیره V در مقایسه با دو مدل، این نوع ورق بیشترین مصرف را دارد. شرکت مهام پوشش آرتار با بهره مندی از ماشین آلات پیشرفته و به کمک پرسنل مجرب خود توانایی تولید ورق های ژئوممبران گیره دار V وT با عرض های ۱ و ۳ متر ر

, , , , , , , , , , ,
سیم جوش ژئوممبران
ژئوممبران شناور

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست