سیم جوش ژئوممبران

سیم جوش ژئوممبران

مفتول جوش ژئوممبران 

مفتول جوش ژئوممبران در واقع نوعی مفتول پلاستیکی یا پلیمری است که در زمینه جوشکاری و اتصال ورق های ژئوممبران به کار برده می شود. مفتول جوش ژئوممبران در قطرها، اندازه ها و جنس های مختلفی تولید شده و بسته به نوع روش جوشکاری ورق های ژئوممبران دارای انواع مختلفی می باشد. همچنین لازم به ذکر است که از مفتول جوش ژئوممبران علاوه بر اتصال و جوشکاری ورق های پلیمری بلکه در زمینه ترمیم و تعمیر ورق ها یا تولید مخازن پلیمرینیز استفاده می نمایند.

همانطور که در مقالات پیشین نیز گفته شد در خصوص جوشکاری ورق های پلیمری ژئوممبران از روش های مختلفی استفاده می شود که یکی از رایج ترین این روش ها روش جوشکاری با هوای گرم و با استفاده از دستگاه اکسترودر جوش ژئوممبران می باشد.

مفتول جوش ژئوممبران

این روش از جوشکاری بسیار شبیه به روش جوشکاری فلزات با شعله گاز می باشد؛ اما در این روش برخلاف جوشکاری فلزات، سطوح ورق های پلیمری ذوب نمی شوند تا اتصال رخ دهد بلکه در این روش گاز توسط هیتر یا المنت داغ شده و به سطح ورق های پلیمری و مفتول جوش دمیده می شود تا مفتول ذوب شده مابین درز ورق ها قرار گرفته و آن ها را پر کند، به این ترتیب با قرار گرفتن مفتول ذوب شده مابین ورق ها، ورق های پلیمری به یکدیگر متصل می شوند.

بنابراین مفتول جوش ژئوممبران نوعی سیم جوش می باشد که به وسیله ی فیلر یا پرکننده به همراه سشوار صنعتی و دستگاه اکسترودر جوش ژئوممبران در زمینه جوشکاری ورق های پلیمری و همچنین تعمیر و ترمیم این ورق ها به کار برده می شود.

در خصوص آشنایی یا معرفی مفتول جوش ژئوممبران باید بگوییم که این مفتول ها را تحت عنوان مفتول های پلی اتیلنی نیز در بازارهای فروش می توان یافت، چرا که این دسته از مفتول های پلیمری با توجه به کاربردی که در صنعت جوشکاری دارند عموما از جنس پلی اتیلن ساخته می شوند و بر حسب کاربردی که دارند در قطرهای ۳، ۴ و ۵ میلی متری می توان آن ها را تهیه نمود.

از دیگر ویژگی های ظاهری مفتول جوش ژئوممبران باید گفت که این دسته از مفتول ها یا سیم جوش ها به صورت کلاف تولید و به بازار عرضه می شوند و غالبا در دو رنگ سفید یا مشکی تولید می شوند.

, , , , , , , , , , , ,
ژئوممبران گیره‌دار (V-Grip) و (T-Grip)

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست